Saturs:

 1. Kas svin dzimšanas dienu? Pielāgojiet plānus jubilāra vecumam un vēlmēm!
 2. Tematiskās dzimšanas dienas ballītes — ne tikai bērniem
 3. Izvēlieties dzimšanas dienas ballītes laiku un vietu — neaizmirstiet par ielūgumiem!
 4. Dzimšanas dienas dekorācija — radiet svinību gaisotni
 5. Dzimšanas dienas galda dekorēšana — galdauti, salvetes un trauki
 6. Saplānojiet dzimšanas dienas ēdienkarti — siltus ēdienus, uzkodas un dzērienus
 7. Saldu un sāļu dzimšanas dienas uzkodu idejas
 8. Neaizmirstieties par torti!

Dzimšanas dienas ballīte ir lieliska iespēja svinēt svarīgu dienu jubilāra dzīvē. Labi saplānotā dzimšanas dienas ballītē var iekļaut sevī ne tikai pievilcīgus rotājumus un gardas uzkodas, bet arī virkni spēļu un aktivitāšu, kas atbilst jubilāra raksturam un vecumam. Atcerieties, ka veiksmīgas ballītes atslēga ir jubilāra vēlmju ņemšana vērā un katra ballītes elementa pielāgošana tām. Sāksim?

Kas svin dzimšanas dienu? Pielāgojiet plānus jubilāra vecumam un vēlmēm!

Plānojot dzimšanas dienas ballīti, obligāti jāņem vērā jubilāra vecumu un intereses. Bērniem ideāli derēs tematiskas ballītes ar viņu iemīļotajiem pasaku varoņiem, savukārt pusaudžiem labāk patiks kluba vai sporta stila ballītes. Pieaugušajiem varat sarīkot ballīti ar elegantu ēdināšanu un viņu gaumei atbilstošu mūziku.

Neaizmirstiet pielāgot plānus jubilāra personībai, kā arī viņa interesēm un hobijiem.

Tematiskās dzimšanas dienas ballītes — ne tikai bērniem

Tematiskās dzimšanas dienas ballītes ir lielisks veids, kā dažādot svinības neatkarīgi no dalībnieku vecuma. Uzziniet vairāk par populārākajiem dzimšanas dienas ballīšu motīviem bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem, kā arī par elementiem, kas ļaus Jums izveidot vēlamu gaisotni.

Motīvi bērnu tematiskajām ballītēm:

 • pirāti: dekorācijas ar dārgumiem, kartēm un pirātu kuģiem, spēles un dārgumu medības;
 • princeses: pasaku rotājumi, princešu kostīmi, kroņi un burvju nūjas, dzimšanas dienas tronis jubilāram;
 • supervaroņi: dekorācijas ar slavenu supervaroņu motīviem, kostīmi, drosmes un veiklības spēles;
 • kosmoss: dekorācijas ar zvaigznēm un planētām, tematiskas uzkodas, izglītojošas spēles un viktorīnas par kosmosu;
 • dinozauri: dekorācijas ar aizvēsturiskiem motīviem, fosiliju meklēšana, izglītojošas spēles par dinozauriem.

Motīvi pusaudžu tematiskajām ballītēm

Motīvi pusaudžu tematiskajām ballītēm:

 • Holivuda: sarkanais paklājs, paparaci stila fotogrāfijas, filmu dekorācijas, viktorīnas par filmām;
 • retro: izvēlētās desmitgades mūzika un tērpi, deju konkursi, retro spēles un rotaļas;
 • sports: dekorācijas ar iemīļoto sporta veidu motīviem, mini turnīri, sporta sacensības;
 • mūzika: karaoke, deju cīņas, dekorācijas, kas saistītas ar iecienītākajām grupām vai mūzikas žanriem;
 • ceļojumi: ar dažādām valstīm saistītas dekorācijas, tematiski stūrīši, ģeogrāfijas viktorīnas un spēles.

Motīvi pieaugušo tematiskajām ballītēm:

 • vīns un siers: vīna degustācijas, elegantas uzkodas, zināšanas par vīnu un sieru;
 • bezrūpīga bērnība: bērnības tērpu atveidošana, jaunības laika fotogrāfijas, jaunības laika mūzika, tematiskas viktorīnas;
 • maskarāde: masku balle, noslēpumainas dekorācijas, labākās maskas konkurss;
 • kulinārais ceļojums: ēdienu no dažādām pasaules malām degustācijas, tematiskās kulinārijas stacijas;
 • vintage stils: retro rotājumi, veclaicīga mūzika, stila konkursi.

Izvēlieties dzimšanas dienas ballītes laiku un vietu — neaizmirstiet par ielūgumiem!

Plānojot pasākuma laiku un vietu, parūpējieties par to, lai datums būtu piemērots visiem viesiem. Ņemiet vērā pasākuma vietas pieejamību (jo īpaši, ja viesu vidū ir cilvēki ar invaliditāti, seniori vai vecāki ar maziem bērniem), piekļuves ērtību, autostāvvietu un vides drošību. Vietai ir jābūt pietiekami plašai, ņemot vērā plānoto aktivitāšu veidu (piemēram, dejas, spēles ar izklaidētājiem).

Neaizmirstiet arī par ielūgumiem, kuros jānorāda visa nepieciešama informācija un kuri jānosūta savlaicīgi. Ielūgumi var atspoguļot pasākuma galveno motīvu, palielinot saviļņojumu un pasākuma gaidīšanas sajūtu. Lielāku dzimšanas dienas ballīšu gadījumā, uz kurām Jūs ielūdzat plašāku draugu loku, varat lūgt viņiem apstiprināt savu vēlmi piedalīties ballītē, kas ļauj Jums tai sagatavoties vēl labāk.

Dzimšanas dienas dekorācija — radiet svinību gaisotni

Pareizi izvēlētas rotājumi ļauj izrotāt un personalizēt jebkuru interjeru tā, lai nevienam nerastos šaubas par dzimšanas dienas svinību iemeslu.

Kā izvēlēties un pielāgot dekorācijas dzimšanas dienas ballītei? Var izvēlēties universālus rotājumus tādus kā sveces, laternas un LED gaismas ķēdes, kas rada īpašu gaisotni. Laba ideja ir izvietot telpā vāzes, kurās var novietot grieztus ziedus, dekoratīvus zarus vai modernus mākslīgos augus.

Sagatavojot dekorācijas, parūpējieties par krāsu saskanīgumu. Visdrošākais risinājums ir izvēlēties noteiktu krāsu motīvu visai ballītei, kas saistīts ar jubilārā iecienītāko krāsu vai ballītes tēmu.

Tipisks dzimšanas dienas gaismas un floristisku dekorāciju papildinājums ir baloni, serpentīni un virtenes. Personalizēti baneri vai plakāti ar dzimšanas dienas novēlējumiem ir lielisks veids, kā piešķirt interjera iekārojumam personīgu akcentu.

Dzimšanas dienas galda dekorēšana — galdauti, salvetes un trauki

Pareizi izvēlētas rotājumi ļauj izrotāt un personalizēt jebkuru interjeru tā, lai nevienam nerastos šaubas par dzimšanas dienas svinību iemeslu

Dzimšanas dienas galda dekorēšana ir māksla, kas prasa ņemt vērā dažus svarīgus elementus. Galvenais ir saskaņot galda noformējumu ar kopējo ballītes tēmu un jubilāra vēlmēm. Galdautiem, salvetēm un traukiem ir jāveido saskanīgu komplektu, kas izraisīs viesu sajūsmu un radīs atbilstošu svinību gaisotni.

 • Galdauti un salvetes — izvēloties galdautus un salvetes, neaizmirstiet saskaņot to krāsu gammu ar pārējo galda noformējumu. Var izvēlēties elegantus audumus vai rotaļīgus rakstus. Pēdējie ir lieliski piemēroti bērnu ballītēm un tematiskām ballītēm.
 • Šķīvji un bļodas — izvēlieties šķīvjus un bļodas, kas ir ne tikai praktiski, bet arī vizuāli pievilcīgi. Varat izvēlēties klasiskus, vienkrāsainus modeļus vai krāsainākus un rakstainus, jo īpaši, ja tie saskan ar pasākuma motīvu.
 • Glāzes un krūzes — pielāgojiet glāzes un krūzes pasniegtu dzērienu veidam. Elegantām ballītēm pieaugušajiem ieteicams izvēlēties stikla glāzes, savukārt bērnu ballītēs ir praktiskas parocīgas krūzes ar ērtiem rokturiem.

Alternatīva keramiskiem un stikla traukiem bērnu ballītēs ir krāsaini plastmasas trauki vēlams vairākkārtējas lietošanai, kas ir pilnīgi droši un pilnībā atbilst videi draudzīgām tendencēm. Izvēlieties traukus, kurus var izmantot arī piknikos vai vasaras dārza ballītēs.

Saplānojiet dzimšanas dienas ēdienkarti — siltus ēdienus, uzkodas un dzērienus

Labs ēdiens ir jebkuras dzimšanas dienas ballītes būtiska sastāvdaļa. Ēdienkartei ir jābūt pielāgotai jubilāra vecumam un viesu vēlmēm. Bērniem ideāli derēs vienkāršas un krāsainas uzkodas (piemēram, sāļi salmiņi, želejas konfektes, augļu iesmiņi, pankūkas), savukārt pieaugušie var novērtēt izsmalcinātākas garšas (piemēram, aukstas plates ar dažādiem sieru un desu izstrādājumu veidiem).

Komponējot dzimšanas dienas ballītes ēdienkarti, ir vērts parūpēties par dažādību, pasniedzot gan siltus ēdienus, gan aukstās uzkodas, kā arī plašu dzērienu klāstu. Neaizmirstiet arī ņemt vērā viesu pārtikas alerģijas un uztura preferences.

Saldu un sāļu dzimšanas dienas uzkodu idejas

Īsts dzimšanas dienas ballīšu hits ir tā sauktās monoporcijas, proti, saldu un sāļu uzkodu atsevišķas porcijas. Kas tas varētu būt?

Šeit ir dažas saldu un sāļu uzkodu idejas dzimšanas dienas ballītes:

 • mini picas — mazas, parocīgas, var būt pagatavotas ar dažādām piedevām;
 • kanapē vai laša ruļļi — eleganti un viegli pagatavojami, lieliski piemēroti pieaugušo dzimšanas dienas ballītēm;
 • iesmiņi ar sieru un vīnogu — vienkārši pagatavojami un vienlaikus ļoti iespaidīgi;
 • augļi šokolādē — salda uzkoda, kas vienmēr ir ļoti populāra (kā papildu atrakcija ir šokolādes strūklaka, ko viesi var izmantot pēc vēlēšanās);
 • smilšu cepumi (dažādu veidu maisījums) — salda uzkoda, kas iepatiksies ikvienam viesim;
 • mini osti ar šķiņķi un sieru — sātīga uzkoda, ko varat pasniegt bērna vai pusaudža dzimšanas dienas ballītē;
 • kēksiņi — salda klasika, kas ir viegli pagatavojama, pasniedzama ērtās kēksiņu formiņās un piemērota jebkurai ballītei;
 • načo ar gvakamoli — ideāli piemērots meksikāņu garšu cienītājiem;
 • mini salāti — tasītēs, viegli ēdami un vizuāli pievilcīgi.

Neaizmirstieties par torti!

Torte ir vairuma dzimšanas dienas ballīšu vissvarīgākais elements. Jūs varat izvēlēties klasisku torti ar krēmu un augļiem vai elegantu šokolādes torti. Interesanta alternatīva tradicionālām tortēm var būt viegla bezē kūka, aromātiska tarte, saldējuma torte vai kēksiņu tornis. Neaizmirstiet par tortes personalizāciju, piemēram, pievienojot jubilāra vārdu vai tematisku dekoru. Sveces? To arī nevar pietrūkt! Ja Jūs vēlaties iegūt iespaidīgu rezultātu — izrotājiet torti ar sveci strūklaku.

Atcerieties, ka Pepco piedāvā idejas par pieejamām un pievilcīgām precēm, kas palīdz radīt ideālu gaisotni jebkurai dzimšanas dienas ballītei.