Saturs:

  1. Kā noorganizēt dārza ballīti ar vērienu?
  2. Dārza ballīte: dekori
  3. Dārza ballīte: ēdienkarte
  4. Dārza ballīte un grilēšana 
  5. Sarīkojiet neaizmirstamu garden party!

Sapņojat par dārza ballīti ar īstu wow efektu? Dārza ballīte ir lielisks veids, kā svinēt dažādus dzīves notikumus: vasarsvētkus vai rudens saulgriežus, dzimšanas dienu, kāzu jubileju… vai vienkārši kopā pavadīto laiku ar mīļajiem. Ja vēlaties pārvērst parastu grilēšanu neaizmirstamā ballītē zem klajas debess, uzziniet, kā parūpēties par atmosfēru, dekorācijām, ēdienkarti un katru vissīkāko detaļu.

Kā noorganizēt dārza ballīti ar vērienu?

Ja sapņojat par neaizmirstamu garden party, parūpējieties par detaļām, kas organizēšanas laikā bieži aizmirstas, bet piešķir pasākumam īpašu noskaņu:

  1. Izvēlieties pasākuma tēmu. Tas palīdzēs piemeklēt īstās dekorācijas, uzkodas un pat tērpus.
  2. Izveidojiet tematiskās zonas. Sadaliet dārza platību: atsevišķa atpūtas zona (piemēram, zviļņi, sēžammaisi), rotaļu stūrītis bērniem, deju placis.
  3. Parūpējieties par apgaismojumu noskaņas radīšanai, kas ir pamatu pamats veiksmīgam garden party pasākumam. Gaismas spēles var uzburt dārzā patiesu noslēpumainības plīvuru. Lieliski noderēs gaismas virtenes ar lampiņām, lukturi un sveces burciņās.
  4. Piemeklējiet mūziku un papildu atrakcijas. Vasaras hitu playlist ir ballītes must have, bet var arī iet uz pilnu klapi un sarīkot karaoke, kustību vai galda spēles svaigā gaisā, tematiskās viktorīnas vai brīvdabas kino ar projektoru.
  5. Detaļām ir nozīme. Ja vēlaties, lai jūsu ballīti atceras gadiem ilgi, pievērsiet uzmanību detaļām, piemēram, personalizētas galda kartes, dekori no dabas materiāliem, atvēsinoši dvieļi viesiem karstā dienā, krūkas ar atspirdzinošiem dzērieniem, uzlīmes ar vārdiem uz glāzēm.

Dārza ballīte: dekori

Ko ieteicams izmantot, dekorējot dārza platību?

  • Svaigi ziedi un apstādījumi – pušķi vāzēs, vainagi, atsevišķi piparmētras vai lavandas zariņi kā smalka detaļa.
  • Dārza mēbeles un tekstilizstrādājumi – labi izskatās gaišas koka vai rotangpalmas mēbeles ar mīkstiem dekoratīvajiem spilveniem. Arī uz zāliena izklātas krāsainas segas rada iespaidu.
  • Baldahīni, teltis, saulessargi – aizsargā pret sauli, vienlaikus kalpojot par stilīgu teritorijas elementu.
  • DIY elementi – tāfelītes ar ēdienkarti, glāžu dekori, ar rokām darinātas papīra vai koka dekorācijas.

No kā izvairīties? Pārāk tumšas krāsas (var izskatīties drūmi) un pārāk daudz elementu viesos var radīt nomācošu sajūtu.

Uzziniet, kā izdekorēt balkonu, terasi un dārzu >>

Dārza ballīte: ēdienkarte

Plānojot ēdienkarti dārza ballītei, izvēlieties ēdienus, kas ir viegli pārnēsājami un baudāmi pat tad, ja viesi sēž uz zāliena, atpūtas krēsliem vai pie galda. Parūpējieties par pasniegšanas veidu. Lieliski noderēs bļodiņas, servešanas dēlīši, burciņas un finger food versijas ēdiena baudīšanai bez galda piederumiem. 

Lielisks risinājums ir kanapē maizītes, uzkodas uz irbulīšiem, saldie groziņi, mafini, gabaliņos sagriezti vrapi vai salātiņi mazos trauciņos. Saldajam desertam lieliski iederēsies augļi (piemēram, uz irbulīšiem), mini bezē, kēksiņi un cepumi. Izvairieties no krēma desertiem, kas siltumā ātri kūst.

Karstā laikā svarīgi parūpēties par vēsiem dzērieniem. Lielisks risinājums ir lielas burkas vai krūkas ar limonādi, ledus tēju, piparmētru vai augļu ūdeni. Tas būs ne tikai atsvaidzinoši, bet arī kalpos kā skaists galda noformējums. Laba un praktiska ideja ir glāžu personalizēšana (piemēram, krāsainas uzlīmes ar vārdiem), lai katrs no viesiem zinātu savu glāzi.

Kā pasargāt ēdienu no kukaiņiem? Izmantojiet pārtikas pārsegus, lina salvetes vai speciālus vākus. Ja ap ēdienu var lidināties lapsenes vai mušas, novietojiet līdzekļus insektu atbaidīšanai, piemēram, bļodiņas ar citronu un krustnagliņām vai sveces ar citrona ēterisko eļļu.

Dārza ballīte un grilēšana 

Dārza ballīte ar grilēšanu ir klasiska, kuru var nedaudz dažādot. Neskaitot desiņas un kakla karbonādi, ēdienkarti ieteicams papildināt ar ēdieniem veģetāriešiem vai cilvēkiem ar bezglutēna diētu. 

Uz restēm cepšanai lieciet marinētus vistas šķiņķīšus, burgerus, zivis (piemēram, lasi vai foreli) un dārzeņus: kabačus, baklažānus, paprikas, sparģeļus. Vegāniem piedāvājiet tofu, halloumi grilsieru, pildītus šampinjonus.

Ierīkojiet grilēšanas zonu. Parūpējieties par vietu personām pie grila, virsmu gatavajiem ēdieniem, šķīvjiem, galda piederumiem, papīra dvieļiem un trauku netīrajiem traukiem. Ērtības labad gaļu marinējiet iepriekšējā dienā, dārzeņiem izmantojiet grilēšanas paplātes un visu cepiet uz karstām oglēm, nevis liesmas.

Sarīkojiet neaizmirstamu garden party!

Labas dārza ballītes organizēšanas pamatā ir katra sīkuma plānošanas māksla. Neatkarīgi no tā, vai paredzēta noskaņām bagāta dārza ballīte draugiem vai vērienīgs grilēšanas pasākums, izvēlieties atbilstošas dekorācijas, atrakcijas un āra platības plānojumu. Ja vēlaties, lai ballīte būtu neaizmirstama, izvēlieties pasākuma tēmu un piemeklējiet noformējumu. Tomēr pats svarīgākais ir namatēva un namamātes noskaņojums, tāpēc ar organizēšanas darbiem nevajadzētu pārmērīgi iespringt!